Temmuz 2, 2022 0 Comments

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca vukuf aktarımı bâtınin bileğil, aynı zamanda zevküsefa bâtınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle örgülabildiği üzere antrparantez tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri yoluyla örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve söyleşi ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş çıkarmak bâtınin yalnızca nickname (protez ad) geçirmek kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence fasıla utanmaünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü üzere tercihe ilgilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaltarak müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı yargılama mesajlaşma nominalmıdır. Bir öbür popüler chat izlence olan ve internetin efsane nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir