Haziran 3, 2022 0 Comments

Ancak hesabınıza mütemadi giriş fail ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan kontrolör katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izlem ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler genellikle kullanıcı adınızı değkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mevzi meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram irtibatsı istediği karınin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çsoldurmak karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nite Art Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen kişiler karınin ne efsus ki çok ziyade teknik bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok ziyade takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye esasen özge kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değkonutirin ve yemeden içmeden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değkonutiğinde yahut kullanıcı adınız değkonutiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değkonutirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkonutiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da bazen “değkonuikliği art kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız yalnız genellikle saldırganlar e-posta adresini değkonutirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir