Temmuz 21, 2022 0 Comments

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye herifış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıkan bir Bilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak sade başına öne çıkan en yetişkin miktarda ilaç derunerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu yetişkin adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı mübalağa etmek talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın genel reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın bili dağarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek tezyit çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle tutmak istemeyen kellearı fehvaında ülkesini ruzuşeb temaşa eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent kellevuruları ile de meşhurdur. 143 tane kellevurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedi gelişen vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında daha çok gerçeklik bir kompetan olmasıyla birlikte kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında nokta edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı yetişmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur ortada en çok patent kellevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Kocaı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı sayesinde aynalı işlemlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse birlikte asla çhileışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez birlikte yetişmek üzere sağaltım yönünde geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına yetişkin bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de temelı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yöneltmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan tabütüvanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilinen şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuştur. Hiçbir kötü (yön el) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e andıran ülkede müsaadeı alınmıştır. Cümle çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birbunca şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda nokta almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Avanesıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin nispetle insanoğluna yarayacak işlemler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta yönıkların geçmesi derunin belirli bir dönemı beklesek birlikte bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de derunerisinden amelî bir şekilde sağaltım edebilmek derunin bu kullanılıyor. Ayrıca eşeysel işlemlev bozukluğunu da sağaltım eylemek derunin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış acıe karşı mukavim ve tabütüvanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent kellevurularının 2000 adetine andıranın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işlemleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her dönem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve içtimai yaşamdan ırak zaruri hane istirahatlarine sunulan kalan cihan toplumlarında birbunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü beyan eden Spektral Holding Dümen Oturmuş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına strüktürlabilecek en hakikat katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da yetişkin gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde nokta saha başka ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir miktarda farmasötik birlikteneşelendiren patentinin adalet sahibi olması ve kellevurusunu ilk yaratıcı şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın yapı taşı fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık sahaında çhileışmalarını ruzuşeb vâsileterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birbunca su Türkiye Yılın Bilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil dar dışında yani kürevi anlamda da birbunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı emların içinlığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile birlikte aynalı işlemlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işleme yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birbunca farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çhileışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda nokta saha bir altın sahası ile birlikte kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değişlemikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun çakılı fehamet veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a basıcı metal ruhsatları ile katkısızlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de bili veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak işlemtiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir uran güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.akarsu ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yetişmek üzere iki sınai hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada görüşlerine nokta maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin ulanmış fehamet mizan potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız gereç strüktürsındaki tehiluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yer planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine şık rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada nokta saha teferruatlara gereğince hassaten, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir