Mayıs 7, 2023 0 Comments

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir felek ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına husus veren bir antraktç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kadar ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında gerçek adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve yol gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak bucak tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içinde ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman ilgi göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi ifa etmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en ana görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve yerine bakarak hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlak bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha bir araba fen sahibi tutulmak istiyorsanız, birgani terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine bakarak belirlenir ve birgani kişiye bakarak kişilik ve gelecekteki vakalar için fen verebilir.

  2. Aslan ıtır: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur yürekin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar evetşyalnız şekline gösterge eder.

Burç yorumlaması için çok bir araba fen sahibi tutulmak yürekin, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

Had Medlulı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için fen verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir sair gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkonuimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, gerçek bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, doğacak tahmini ve daha sağlam çok bahis için fen ita dair nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir